EN
сите категории
EN

Дома>производи>Лизгачки кутии

  • https://www.bampack.com/upload/product/1571125518416739.jpg
  • https://www.bampack.com/upload/product/1571125518514940.jpg
  • https://www.bampack.com/upload/product/1571125518175589.jpg
  • https://www.bampack.com/upload/product/1571125519401826.jpg
  • https://www.bampack.com/upload/product/1571125519540608.jpg

Прекрасна луксузна чајна кутија за чај со висок крај

Број на моделот: GB201905-001
Минимална Подреди Кол: 1000pcs
Пакување Детали за: Секоја кутија спакувана во индивидуална PP торба
Водечко време: 15 дена по потврда за плаќање
Начин на плаќање: T / T 30% Депозит, 70% пропис за баланс Б / Л
Набавка Способност: Дневен капацитет е: 20,000pcs / ден
Контактирајте не

  • ВОВЕД НА ПРОИЗВОДОТ
Брза детали:

Прекрасна луксузна чајна кутија за чај со висок крај
Luxury Tea gift box with drawer
Fashionable Tea gift Box

Материјал: Иверка за дебелина 2.00mm завиткан C1S уметничка табла

големина: прилагодени

Декор завршна обработка:Печатење со лого

MOQ: 1000pcs

Водечко време: 15 дена по потврда за плаќање

Опис:

Are you someone who love pampering your loved ones with the best tea leaves at occasions? If yes, you must get this beautiful luxury tea box for high end tea to woo your family and friends. Tea is always the first thing we start our day with. So, why not make every morning special by opening the luxury tea gift box with drawer and making the best tasting tea. This fashionable tea gift box is best for all occasions. Or, just present the favourite tea in this gift box without looking for an occasion to come. This is a sliding box with carrying tread at the top. It is easy to carry and manage.

A very elegant, durable and beautiful luxury tea box for high end tea. You can simply buy it for yourself. The box can be customized as well. Let us know the specifications and we will deliver you the exact size you need.

Апликации:

Оваа лизгачка кутија за пакување со тежок изглед може да се користи како дрвена кутија за пакување вино. Може да се користат и како чување на употреба, кутија за подароци, кутија за испраќање, Стандардни кутии за керамички чаши за кафе, боксови за Божиќни украси, кутии со мали десктоп-награди, кутии за кристали и есенцијални масла, миризливи свеќи, кутии со дифузери, кутии за фамилии за венчавки, лакови за венчавки, лакови кутии, лосиони и парфеми за парфеми. Крајно кутија за дрво!

спецификации:
Кутија Sliding Structure
Материјал (избор на хартија) Крафт хартија, фенси хартија, обложена хартија, црна хартија, уметничка хартија, картон, уметничка хартија, восок обложена хартија, обложена хартија, брановидни картони
Печатење Офсет печатење, печатење на екран, дигитално печатење, печатење свила, печатење во боја CMYK, печатење во боја на Пантон
Двете страни / Еднострано печатење (или прилагодено)
Декор завршна обработка Сјајно / Метано ламинирање, UV-облога, Сребрена / златна фолија (топла печат), Впечаток / Дебо, лакирање, (Или прилагодено)
додатоци Вметнувач за заглавување 1 (вметнувач за летање (ЕВА, блистер, картон или прилагодено))
2.Велвет, сатен или друга ткаенина наредени, стакло (или прилагодено)
3.Ropes (најлон јаже, памучно јаже, рамно памучно јаже, полиестерско јаже рамно или прилагодено)
4.Риста за обележување на ознаки (заптивка на ознаката): Пластика, метал (или прилагодено)
5.Елети итн.
Конкурентна предност:

A perfect get together present wrapped inside the beautiful luxury tea box for high end tea. If you think your choice of tea is worth that extra attention, put it inside this fashionable tea gift box and make everyone envy your choice. The blend of sophistication and elegance make this tea gift box very irresistible. It is made of high-quality material which gives it a heavy look. One can easily preserve the aroma of the tea leaves by wrapping inside this gift box. It can also be customized. All you need to do is request for it and we will get it done on time.