EN
сите категории
EN

Дома>производи>Кутија за преклопување со магентик

  • https://www.bampack.com/upload/product/1571127411595292.jpg
  • https://www.bampack.com/upload/product/1571127411720065.jpg
  • https://www.bampack.com/upload/product/1571127411186308.jpg
  • https://www.bampack.com/upload/product/1571127411379341.jpg

Кутија за подароци со црна виткање со лента

Број на моделот: FDB201807-001
Минимална Подреди Кол: 1000pcs
Пакување Детали за: Секоја кутија спакувана во индивидуална PP торба
Водечко време: 15 дена по потврда за плаќање
Начин на плаќање: T / T 30% Депозит, 70% пропис за баланс Б / Л
Набавка Способност: Дневен капацитет е: 20,000pcs / ден
Контактирајте не

  • ВОВЕД НА ПРОИЗВОДОТ
Брза детали:

Кутија за подароци со црна виткање со лента
Gold foil stamping gift box
Black gift box

Материјал: Иверка за дебелина 2.00mm завиткан C1S уметничка табла

големина: прилагодени

Декор завршна обработка: Додаток за печатење во боја CMYK

MOQ: 1000pcs

Водечко време: 15 дена по потврда за плаќање

Опис:

Black needs no introduction and so does this black folding gift box with ribbon. The accentuating design and perfect quality are just to start with. It is easy to unfold and fold. The gold foil stamping gift box can never go unnoticed. So, if you wish to make memorable memories with your close ones, you should choose nothing else apart from this black gift box. Perfect for all occasions, either small or huge. Looking to wrap bracelets for wedding gifts or wanting to place pendant with chain for a romantic dinner, this box is all you need to wrap the precious gift of yours.

The black folding gift box with ribbon is no comparison to your love but it will help express your feelings with ease. Let your emotions be known by giving your presents a royal look inside this black gift box. Make the right choice and win hearts.

Апликации:

- Подарок во собата за подароци

- Кутија за парфеми за подароци

- Кутија за козметички подароци

- Mug glass box

- Кутија за ѓердан

- Кутија за накит

- Ring Box

- Bracelet Box


спецификации:
Кутија Основна и структура на капакот
Материјал (избор на хартија) Крафт хартија, фенси хартија, обложена хартија, црна хартија, уметничка хартија, картон, уметничка хартија, восок обложена хартија, обложена хартија, брановидни картони
Печатење Офсет печатење, печатење на екран, дигитално печатење, печатење свила, печатење во боја CMYK, печатење во боја на Пантон
Двете страни / Еднострано печатење (или прилагодено)
Декор завршна обработка Сјајно / Метано ламинирање, UV-облога, Сребрена / златна фолија (топла печат), Впечаток / Дебо, лакирање, (Или прилагодено)
додатоци Вметнувач за заглавување 1 (вметнувач за летање (ЕВА, блистер, картон или прилагодено))
2.Велвет, сатен или друга ткаенина наредени, стакло (или прилагодено)
3.Ropes (најлон јаже, памучно јаже, рамно памучно јаже, полиестерско јаже рамно или прилагодено)
4.Риста за обележување на ознаки (заптивка на ознаката): Пластика, метал (или прилагодено)
5.Елети итн.
Конкурентна предност:

Make room for special presents inside this black folding gift box with ribbon. Perfectly designed so that you need nothing else to further decorate the box. Find your perfect match for the perfect gift and choose the black gift box and nothing else. The heavy look captures all the attention and the elegant design is incomparable. The golden stamping is just the touch to complete the perfection with elegance. The box can be used for any occasion and can be modified as per your requirements. We will make sure your box reaches on time.