EN
сите категории
EN

Дома>производи>Кутија за хартија од крафт

  • https://www.bampack.com/upload/product/1571124584477590.jpg
  • https://www.bampack.com/upload/product/1571124584721529.jpg
  • https://www.bampack.com/upload/product/1571124584806626.jpg

Кутија за пакување од кинески пакет

Број на моделот: KB201804-005
Минимална Подреди Кол: 1000pcs
Пакување Детали за: Секоја кутија спакувана во индивидуална PP торба
Водечко време: 20 дена по потврда за плаќање
Начин на плаќање: T / T 30% Депозит, 70% пропис за баланс Б / Л
Набавка Способност: Дневен капацитет е: 20,000pcs / ден
Контактирајте не

  • ВОВЕД НА ПРОИЗВОДОТ
Брза детали:

Кутија за пакување од кинески пакет
corrugated paper tube box
Color printed corrugated paper box

Материјал: E-flute Corrugated Board

големина: прилагодени

Декор завршна обработка:Печатење со боја CMYK за печатење со логото
Glossy Lamination

MOQ: 5000pcs

Водечко време: 10 дена по потврда за плаќање

Опис:

Wrap your beautiful tube boxes insides this beautiful Chinese couplet packaging box. A wonderful design created to win hearts of everyone receiving it. This corrugated paper tube box is white in colour with prints on the top. The colour printed corrugated paper box is worth every penny you invest in this. Made of great quality cardboard, this packaging box is a must have for those looking to present their gifts in style yet taking care of the quality. The packaging box is strong and durable making it very irresistible. You can also customize the box as per your configuration. Our team will help you achieve what you are looking for.

The Chinese couplet packaging box with triangle shape looks is safe for all kind of tube, even the ones made of glass. You can use it for condiments and snacks tubes or perfume bottles kept inside the round tubes.

Апликации:

Ова прилагодено поле за големина е совршено за:

-Коколада, макарун, колаче
-Цветен, резервиран цвет
-Медицина, лична нега, здравствена заштита,
-Косметички, парфеми
-Стаклено шише,
-Автоматски делови, албум,
-Теа,
-Сеп, лак за нокти,
-Средство за чистење на лицето, маска за лице, шминка, ампули,
-Дифузер, свеќа, стаклена свеќа,
-Пендил, Пен,
-платка торта, пица, торта,
-Сокај,
-Поставка за коса,
-Крежаница, види,
-Храна за кучиња,

Изберете различна вметнете, може да користите како различна намена.

спецификации:
Кутија Tube Box Structurer
Материјал (избор на хартија) Крафт хартија, фенси хартија, обложена хартија, црна хартија, уметничка хартија, картон, уметничка хартија, восок обложена хартија, обложена хартија, брановидни картони
Печатење Офсет печатење, печатење на екран, дигитално печатење, печатење свила, печатење во боја CMYK, печатење во боја на Пантон
Двете страни / Еднострано печатење (или прилагодено)
Декор завршна обработка Сјајно / Метано ламинирање, UV-облога, Сребрена / златна фолија (топла печат), Впечаток / Дебо, лакирање, (Или прилагодено)
додатоци Вметнувач за заглавување 1 (вметнувач за летање (ЕВА, блистер, картон или прилагодено))
2.Велвет, сатен или друга ткаенина наредени, стакло (или прилагодено)
3.Ropes (најлон јаже, памучно јаже, рамно памучно јаже, полиестерско јаже рамно или прилагодено)
4.Риста за обележување на ознаки (заптивка на ознаката): Пластика, метал (или прилагодено)
5.Елети итн.
Конкурентна предност:

There is no other way to make your present inside a tube look anymore awesome than presenting it inside the Chinese couplet packaging box. The red print on the white surface looks amazing. This packaging box is safe to keep your fragile tubes as well. The packaging box is sturdy and has a heavy look making it even more worthy of all the money you spend on it. The beautiful colour combination to give it a lively look is worth mentioning. You can also request for customization. Either its size or the logo of the packaging box, you just have to request the way to want it.