EN
сите категории
EN

Дома>производи>Кутија за хартија од крафт

  • https://www.bampack.com/upload/product/1571124566194012.jpg
  • https://www.bampack.com/upload/product/1571124566758429.jpg

Кутија во боја за нож и вилушка

Број на моделот: KB1904-001
Минимална Подреди Кол: 1000pcs
Пакување Детали за: Секоја кутија спакувана во индивидуална PP торба
Водечко време: 20 дена по потврда за плаќање
Начин на плаќање: T / T 30% Депозит, 70% пропис за баланс Б / Л
Набавка Способност: Дневен капацитет е: 20,000pcs / ден
Контактирајте не

  • ВОВЕД НА ПРОИЗВОДОТ
Брза детали:

Color box with Window
Colorfull packaging box
Color box with PVC window

Материјал:300g coated white-top card paper

големина: прилагодени

Декор завршна обработка: Печатење со боја CMYK за печатење со логото
УВ точка / сјајна ламиниране

MOQ: 1000pcs

Водечко време: 15 дена по потврда за плаќање

Опис:

Сакате да ви го одземат тајниот количник додека го завиткувате подарокот за саканата личност? Обидете се со оваа боја кутија со прозорец за да ја искористите сегашноста што сте ја одбрале со толку многу напор. Оваа прекрасна шарена кутија за пакување, достапна во повеќе бои, помага во зајакнувањето на убавината на вашата сегашност, а ги истакнува најдобрите карактеристики. Кутијата во боја со ПВЦ прозорец е дизајниран со сите ситни детали на ум и ви овозможува да добиете најдобри за она што сте платиле. Убавиот дизајн и трендовски изглед се што ви треба за да ги завиткате прибор за јадење или електронски производи со леснотија. Само отворете ја кутијата и поставете ја сегашноста внатре и затворете го горниот капак. Лесно како што звучи.

Можете исто така да побарате да ја прилагодите полето за боја со прозорец. И, ќе се погрижиме да стигне навреме со сите детали што ги баравте. Најдобро за секоја пригода и достигнува срца.

Апликации:

-Конд-кутија
-Последна кутија
-Косметичка кутија за поставување подароци
-Воја стаклена кутија
-Дифузер кутија
Кутија за пакување со кригла
-На крај крај Барате кутија за свеќи
-Програма за засолниште
-УВ кутија за декорации

спецификации:
Кутија Конструктор на кутија за цевки
Материјал (избор на хартија) Крафт хартија, фенси хартија, обложена хартија, црна хартија, уметничка хартија, картон, уметничка хартија, восок обложена хартија, обложена хартија, брановидни картони
Печатење Офсет печатење, печатење на екран, дигитално печатење, печатење свила, печатење во боја CMYK, печатење во боја на Пантон
Двете страни / Еднострано печатење (или прилагодено)
Декор завршна обработка Сјајно / Метано ламинирање, UV-облога, Сребрена / златна фолија (топла печат), Впечаток / Дебо, лакирање, (Или прилагодено)
додатоци Вметнувач за заглавување 1 (вметнувач за летање (ЕВА, блистер, картон или прилагодено))
2.Велвет, сатен или друга ткаенина наредени, стакло (или прилагодено)
3.Ropes (најлон јаже, памучно јаже, рамно памучно јаже, полиестерско јаже рамно или прилагодено)
4.Риста за обележување на ознаки (заптивка на ознаката): Пластика, метал (или прилагодено)
5.Елети итн.
Конкурентна предност:

Are you looking to wrap your present and still want others to notice it? Let everyone peep into what you have selected to present by placing it inside the colour box with window. A nicely designed box with thoughtful attention to details, this packaging box is best to flaunt the gift you chose for the auspicious occasion. Rock the celebration and get your present surpass all others with just an extra effort of putting it inside this trendy box. You can ask for customized specifications and our team will do the best to get you what you prefer.