EN
сите категории
EN

Дома>проекти

Кутии за пакување за козметички комплети

Време:-2019 06 11- Посети: 14

Are you planning to attend a celebration and thinking of bringing a little difference to the way you have been presenting your gifts till now?

Завитувањето на вашата сегашност во оваа убава кутија за поставување подароци ќе се погрижи вашата сегашност да се издвојува меѓу другите. Трендовски дизајн и совршена комбинација на бои ја прават оваа кутија за подароци со капак многу пожелна. Оваа кутија со подароци со панделки е најдобра за секоја пригода. Или станува збор за свадбена забава или мал собир, можете да ја скриете вашата сегашност за малку изненадување во оваа прекрасна кутија. Лентите околу кутијата ја комплиментираат нејзината убавина и го прават да изгледа уште трендовски и уникатно.

Оваа кутија за поставување подароци е достапна во различни бои и секоја боја има соодветна лента за подобрување на нејзината убавина. Оваа кутија можете да ја користите за да завиткате вина, мирудии, рамки или што било по ваш избор. Тоа е совршен натпревар за секој подарок. Големините исто така можат да бидат прилагодени според барањата. Ова не значи дека ќе мора да чекате повеќе. Ние ви ги добиваме кутиите на време.

If yes, add a little surprise inside this beautiful gift set box and make everyone envy your choice. Made of high quality chipboard, this gift box with lid gives a heavy look and is very sturdy. It can also be customized to ensure you do not have to compromise with the choice of your present. No need to further decorate the box as it is nothing less than perfect when it comes to design and appearance.

Thanks for stopping by.If you have similar request on Cosmetic Set Packaging Boxes,contact us now!You are always welcome!