EN
сите категории
EN

Дома>Производи>База и капаци со капаци

  • https://www.bampack.com/upload/product/1571126594447469.jpg
  • https://www.bampack.com/upload/product/1571126594424212.jpg
  • https://www.bampack.com/upload/product/1571126594360282.jpg
  • https://www.bampack.com/upload/product/1571126595828256.jpg

Прилагодена електронска кутија за производи

Број на моделот:KB201804-003
Минимална Подреди Кол:1000pcs
Пакување Детали за:Секоја кутија спакувана во индивидуална PP торба
Водечко време:15 дена по потврда за плаќање
Начин на плаќање:T / T 30% Депозит, 70% пропис за баланс Б / Л
Набавка Способност:Дневен капацитет е: 20,000pcs / ден
Контактирајте не

  • ВОВЕД НА ПРОИЗВОДОТ
Брза детали:

Прилагодено дизајнирање Електронска кутија за пакување
Кутија за пакување од индустриска употреба
Кутија за пакување на уреди

Материјал: Иверка за дебелина 2.00mm завиткан C1S уметничка табла

големина: прилагодени

Декор завршна обработка: Додаток за печатење во боја CMYK

MOQ: 1000pcs

Водечко време: 15 дена по потврда за плаќање

Опис:

Оваа прилагодена кутија за електронски производи е наменета за електронски уреди и е многу стилска по изглед. Белата основа и капакот со бела и сина комбинација ја прави кутијата да изгледа елегантно и убаво. Зарем не е паметно да се завитка сегашноста на најдобар можен начин? Оваа прилагодена кутија со етикета е она што ви треба тогаш. Чувајте го изненадувањето заклучено во кутијата и користете го кутијата за пакување од индустриска употреба за да ја удвоите забавата. Оваа кутија е одлична за производи со средна големина и доколку е потребно може да се прилагоди.
Можете да го користите ова поле за секоја пригода. Или тоа се вашите родители или пријатели, можете да ги израдувате сите, покажувајќи им дека се грижат. Ова поле е ладно и трендовски и најдобро е да носите кој било електронски уред во опсегот на големината. Користете го за да чувате слушалки, преносен полнач итн. Вашата сегашност е безбедна во рамките на ова прилагодено електронско поле за производи. Само ставете го подарокот внатре и затворете го капакот.

Апликации:

- Кутија за пакување за ИТ производи

- Кутија за пакување со сини воздушни слушалки

- Торба за пакување USB

- Кутија за пакување со електронски уреди

- Кутија за пакување за мобилни телефони

- глувчето Пакување кутија

- Кутија за пакување на лаптопи

- Подлога Пакување кутија

спецификации:
КутијаОсновна и структура на капакот
Материјал (избор на хартија)Крафт хартија, фенси хартија, обложена хартија, црна хартија, уметничка хартија, картон, уметничка хартија, восок обложена хартија, обложена хартија, брановидни картони
ПечатењеОфсет печатење, печатење на екран, дигитално печатење, печатење свила, печатење во боја CMYK, печатење во боја на Пантон
Двете страни / Еднострано печатење (или прилагодено)
Декор завршна обработкаСјајно / Метано ламинирање, UV-облога, Сребрена / златна фолија (топла печат), Впечаток / Дебо, лакирање, (Или прилагодено)
додатоциВметнувач за заглавување 1 (вметнувач за летање (ЕВА, блистер, картон или прилагодено))
2.Велвет, сатен или друга ткаенина наредени, стакло (или прилагодено)
3.Ropes (најлон јаже, памучно јаже, рамно памучно јаже, полиестерско јаже рамно или прилагодено)
4.Риста за обележување на ознаки (заптивка на ознаката): Пластика, метал (или прилагодено)
5.Елети итн.
Конкурентна предност:

Елегантен дизајн и здрав изглед ја прават оваа прилагодена електронска кутија за производи одличен придружник за сите ваши електронски подароци. Сината етикета од страната на белиот капак додава убавина на оваа кутија. Можете исто така да побарате прилагодена големина и нашиот тим ќе се погрижи да се испорача навреме. Невозможно е да се игнорира неговата вредност и да ја добиете по најдобра цена од нас. Наша цел е да испорачаме најдобри кутии за пакување и ова е еден од примери. Може да се користи со други додатоци за украсување за персонализиран изглед.

Контакт