EN
сите категории
EN

Дома>производи>Кутија за преклопување со магентик

  • https://www.bampack.com/upload/product/1571127349143029.jpg
  • https://www.bampack.com/upload/product/1571127349164152.jpg
  • https://www.bampack.com/upload/product/1571127349666698.jpg
  • https://www.bampack.com/upload/product/1571127349904563.jpg

Прилагодено склопување кутија со магнетно затворање

Број на моделот: FDB201802-007
Минимална Подреди Кол: 1000pcs
Пакување Детали за: Секоја кутија спакувана во индивидуална PP торба
Водечко време: 15 дена по потврда за плаќање
Начин на плаќање: T / T 30% Депозит, 70% пропис за баланс Б / Л
Набавка Способност: Дневен капацитет е: 20,000pcs / ден
Контактирајте не

  • ВОВЕД НА ПРОИЗВОДОТ

Брза детали:

Прилагодено склопување кутија со магнетно затворање

Printed both inside and outside packaging box

Magnetic closure box

Материјал: Иверка за дебелина 2.00mm завиткан C1S уметничка табла

големина: прилагодени

Декор завршна обработка: Додаток за печатење во боја CMYK

MOQ: 1000pcs

Водечко време: 15 дена по потврда за плаќање

Опис:

Bring the attention to your present by slipping it inside this customized foldable box with magnetic closure. It is rightly said that the first impression is the last impression and this goes well for the presents as well. A well wrapped presents make it to the hearts of those you love. This printed both inside and outside packaging box would help you win hearts without much hassle. No need to decorate it any further. Even the wrapping papers won’t be needed when placing the gifts inside this box. The magnetic closure box would ensure for the safety of your presents.

This beautifully designed customized foldable box with magnetic closure is very unique in its own way. The lively colours used to print the box is beyond expressions. And, it will bring the same awesomeness to your presents. Wrap your gifts inside this box and make your loved ones have a wonderful celebration.

Апликации:

- Snack Gift set Box

- Perfume gift set Box

- Козметички подарок комплет Кутија

- Wine glass Box

- Food snack Gift Set Box

- Кутија за облека

- Кутија за фустан

- Кутија за облека

- Кутија за ѓердан

- Кутија за накит

спецификации:
Кутија Основна и структура на капакот
Материјал (избор на хартија) Крафт хартија, фенси хартија, обложена хартија, црна хартија, уметничка хартија, картон, уметничка хартија, восок обложена хартија, обложена хартија, брановидни картони
Печатење Офсет печатење, печатење на екран, дигитално печатење, печатење свила, печатење во боја CMYK, печатење во боја на Пантон
Двете страни / Еднострано печатење (или прилагодено)
Декор завршна обработка Сјајно / Метано ламинирање, UV-облога, Сребрена / златна фолија (топла печат), Впечаток / Дебо, лакирање, (Или прилагодено)
додатоци Вметнувач за заглавување 1 (вметнувач за летање (ЕВА, блистер, картон или прилагодено))
2.Велвет, сатен или друга ткаенина наредени, стакло (или прилагодено)
3.Ropes (најлон јаже, памучно јаже, рамно памучно јаже, полиестерско јаже рамно или прилагодено)
4.Риста за обележување на ознаки (заптивка на ознаката): Пластика, метал (или прилагодено)
5.Елети итн.
Конкурентна предност:

Customized foldable box with magnetic closure is very well designed to ensure safety and security of your presents. The beautiful design makes your present look special among all others around. The easy handling design makes it no headache to work with. Simple to unfold and easily managed. The colourful design is lively and ready to make every celebration special. The magnetic closure is strong. A complete solution for wrapping your lovely present inside. You can customize the box and our team will help you do so. Without wasting time, we seek to provide exactly what you desire. All you need to do is ask.