EN
сите категории
EN

Дома>производи>Кутии со капаци со шарки

  • https://www.bampack.com/upload/product/1571127893293321.jpg
  • https://www.bampack.com/upload/product/1571127894366914.jpg
  • https://www.bampack.com/upload/product/1571127894820172.jpg
  • https://www.bampack.com/upload/product/1571127894360126.jpg

Кутија за пакување од чај од ткаенини

Број на моделот: TB201807-001
Минимална Подреди Кол: 1000pcs
Пакување Детали за: Секоја кутија спакувана во индивидуална PP торба
Водечко време: 15 дена по потврда за плаќање
Начин на плаќање: T / T 30% Депозит, 70% пропис за баланс Б / Л
Набавка Способност: Дневен капацитет е: 20,000pcs / ден
Контактирајте не

  • ВОВЕД НА ПРОИЗВОДОТ
Брза детали:

Linen tea packaging box
Traditional Tea Packaging Box
Tea Box with metal closure

Материјал: Иверка за дебелина 2.00mm завиткан C1S уметничка табла

големина: прилагодени

Декор завршна обработка: CMYK печатење во боја Печатење со лого

УВ точка / сјајна ламиниране

MOQ: 1000pcs

Водечко време: 15 дена по потврда за плаќање

Опис:

If it is anything about gifting tea, it must be wrapped in the linen tea packaging box. This traditional tea packaging box with textured linen outline feels nothing less than divine. Put your present inside this tea box with metal closure and make hearts melt. Care given to every small detail while designing this beautiful packaging box to ensure your present surpasses all others. The unique design and attractive packaging style are worth mentioning. Place your present inside and close the metal closure before you present it to your loved ones.

The linen tea packaging box holds the aroma inside and let others take complete pleasure of every sip they take. Ultimate finishing with no room for packaging error, you get your money paid off. The box is customizable. Let us know the change you are seeking and the size specification, we will get your desired box right on time.

Апликации:

-Конд-кутија
-Последна кутија
-Косметичка кутија за поставување подароци
-Воја стаклена кутија
-Дифузер кутија
Кутија за пакување со кригла
-На крај крај Барате кутија за свеќи
-Програма за засолниште
-УВ кутија за декорации

спецификации:
Кутија Основна и структура на капакот
Материјал (избор на хартија) Крафт хартија, фенси хартија, обложена хартија, црна хартија, уметничка хартија, картон, уметничка хартија, восок обложена хартија, обложена хартија, брановидни картони
Печатење Офсет печатење, печатење на екран, дигитално печатење, печатење свила, печатење во боја CMYK, печатење во боја на Пантон
Двете страни / Еднострано печатење (или прилагодено)
Декор завршна обработка Сјајно / Метано ламинирање, UV-облога, Сребрена / златна фолија (топла печат), Впечаток / Дебо, лакирање, (Или прилагодено)
додатоци Вметнувач за заглавување 1 (вметнувач за летање (ЕВА, блистер, картон или прилагодено))
2.Велвет, сатен или друга ткаенина наредени, стакло (или прилагодено)
3.Ropes (најлон јаже, памучно јаже, рамно памучно јаже, полиестерско јаже рамно или прилагодено)
4.Риста за обележување на ознаки (заптивка на ознаката): Пластика, метал (или прилагодено)
5.Елети итн.
Конкурентна предност:

A beautiful and elegant, traditional looking linen tea packaging box is worth every penny you spend. Let your present look best among all the others surrounding it. The box is curated to ensure your tea bags are safe and do not lose their fragrance. The metal closure gives the box a trendy look while maintaining the touch of past tradition. You can never go wrong with this packaging box as it has everything you need to make your present look out of this world. The customizable option gives you the leverage to make this box yours and personalize it with your preferences.