EN
сите категории
EN

Дома>Производи>База и капаци со капаци

  • https://www.bampack.com/upload/product/1571126496469919.jpg
  • https://www.bampack.com/upload/product/1571126496154244.jpg
  • https://www.bampack.com/upload/product/1571126496305115.jpg
  • https://www.bampack.com/upload/product/1571126496751634.jpg

Подарок во собата за подароци

Број на моделот: GB201802-0022
Минимална Подреди Кол: 1000pcs
Пакување Детали за: Секоја кутија спакувана во индивидуална PP торба
Водечко време: 15 дена по потврда за плаќање
Начин на плаќање: T / T 30% Депозит, 70% пропис за баланс Б / Л
Набавка Способност: Дневен капацитет е: 20,000pcs / ден
Контактирајте не

  • ВОВЕД НА ПРОИЗВОДОТ
Брза детали:

Прилагодено поле за хартија за завиткување на подароци
Кутија за специјални пригоди
Кутија за пакување на свеќи

Материјал: Иверка за дебелина 2.00mm завиткан C1S уметничка табла

големина: прилагодени

Декор завршна обработка: Додаток за печатење во боја CMYK

MOQ: 1000pcs

Водечко време: 15 дена по потврда за плаќање

Опис:

Завитувањето на вашата сегашност во оваа убава кутија за поставување подароци ќе се погрижи вашата сегашност да се издвојува меѓу другите. Трендовски дизајн и совршена комбинација на бои ја прават оваа кутија за подароци со капак многу пожелна. Оваа кутија со подароци со панделки е најдобра за секоја пригода. Или станува збор за свадбена забава или мал собир, можете да ја скриете вашата сегашност за малку изненадување во оваа прекрасна кутија. Лентите околу кутијата ја комплиментираат нејзината убавина и го прават да изгледа уште трендовски и уникатно.
Оваа кутија за поставување подароци е достапна во различни бои и секоја боја има соодветна лента за подобрување на нејзината убавина. Оваа кутија можете да ја користите за да завиткате вина, мирудии, рамки или што било по ваш избор. Тоа е совршен натпревар за секој подарок. Големините исто така можат да бидат прилагодени според барањата. Ова не значи дека ќе мора да чекате повеќе. Ние ви ги добиваме кутиите на време.

Апликации:

-Конд-кутија
-Последна кутија
-Косметичка кутија за поставување подароци
-Постер за подароци
-Дифузер кутија
Кутија за пакување со кригла
-Повеќето кутија за подароци
-Програма за засолниште
-Бокс изработен од ленена ткаенина

спецификации:
Кутија Основна и структура на капакот
Материјал (избор на хартија) Крафт хартија, фенси хартија, обложена хартија, црна хартија, уметничка хартија, картон, уметничка хартија, восок обложена хартија, обложена хартија, брановидни картони
Печатење Офсет печатење, печатење на екран, дигитално печатење, печатење свила, печатење во боја CMYK, печатење во боја на Пантон
Двете страни / Еднострано печатење (или прилагодено)
Декор завршна обработка Сјајно / Метано ламинирање, UV-облога, Сребрена / златна фолија (топла печат), Впечаток / Дебо, лакирање, (Или прилагодено)
додатоци Вметнувач за заглавување 1 (вметнувач за летање (ЕВА, блистер, картон или прилагодено))
2.Велвет, сатен или друга ткаенина наредени, стакло (или прилагодено)
3.Ropes (најлон јаже, памучно јаже, рамно памучно јаже, полиестерско јаже рамно или прилагодено)
4.Риста за обележување на ознаки (заптивка на ознаката): Пластика, метал (или прилагодено)
5.Елети итн.
Конкурентна предност:

Дали планирате да присуствувате на прослава и да размислите да донесете малку разлика во начинот на кој ги презентирате своите подароци до сега? Ако да, додадете малку изненадување во оваа убава кутија за поставување подароци и на сите им завидувате на вашиот избор. Направено од висококвалитетна иверица, оваа кутија за подароци со капак дава тежок изглед и е многу цврста. Исто така, може да се прилагоди за да се осигурате дека не мора да компромис со изборот на вашата сегашност. Нема потреба дополнително да се украсува кутијата бидејќи не е ништо помалку од совршено кога станува збор за дизајнот и изгледот.

Контакт