EN
сите категории
EN

Дома>производи>База и капаци со капаци

  • https://www.bampack.com/upload/product/1571126351872798.jpg
  • https://www.bampack.com/upload/product/1571126352374492.jpg
  • https://www.bampack.com/upload/product/1571126352100427.jpg
  • https://www.bampack.com/upload/product/1571126352145091.jpg

Златна фолија печат Finshing Mooncake Box

Број на моделот: FB1905-001
Минимална Подреди Кол: 1000pcs
Пакување Детали за: Секоја кутија спакувана во индивидуална PP торба
Водечко време: 15 дена по потврда за плаќање
Начин на плаќање: T / T 30% Депозит, 70% пропис за баланс Б / Л
Набавка Способност: Дневен капацитет е: 20,000pcs / ден
Контактирајте не

  • ВОВЕД НА ПРОИЗВОДОТ
Брза детали:

Mooncake Packaging Box
Gold foil stamping Finishing Mooncake Box
Mooncake box with Plastic Divide

Материјал: Иверка за дебелина 2.00mm завиткан C1S уметничка табла

големина: прилагодени

Декор завршна обработка: Додаток за печатење во боја CMYK

MOQ: 1000pcs

Водечко време: 15 дена по потврда за плаќање

Опис:

Is your gift still wandering outside? Not able to find the mooncake packaging box for the assorted chocolates you got for your special someone? Do not worry and check out this gold foil stamping finishing mooncake box for curating all your presents that still need to be wrapped. This mooncake box with plastic divide it a great choice if you have more than one item that goes inside a box. The lovely colour, unique design and trendy look make this mooncake box very special and impossible to ignore. This is the perfect packaging box for every occasion. Let this Christmas party be the best one by getting your family and friends the best gift wrapped inside the best packaging box.

The looks do matter. To enhance the beauty of presents, one must seek for the best packaging box. So, do not forget to wrap your present inside this mooncake packaging box to get the best of it.

Апликации:

-Конд-кутија
-Последна кутија
-Косметичка кутија за поставување подароци
-Воја стаклена кутија
-Дифузер кутија
Кутија за пакување со кригла
-На крај крај Барате кутија за свеќи
-Програма за засолниште
-УВ кутија за декорации

спецификации:
Кутија Основна и структура на капакот
Материјал (избор на хартија) Крафт хартија, фенси хартија, обложена хартија, црна хартија, уметничка хартија, картон, уметничка хартија, восок обложена хартија, обложена хартија, брановидни картони
Печатење Офсет печатење, печатење на екран, дигитално печатење, печатење свила, печатење во боја CMYK, печатење во боја на Пантон
Двете страни / Еднострано печатење (или прилагодено)
Декор завршна обработка Сјајно / Метано ламинирање, UV-облога, Сребрена / златна фолија (топла печат), Впечаток / Дебо, лакирање, (Или прилагодено)
додатоци Вметнувач за заглавување 1 (вметнувач за летање (ЕВА, блистер, картон или прилагодено))
2.Велвет, сатен или друга ткаенина наредени, стакло (или прилагодено)
3.Ropes (најлон јаже, памучно јаже, рамно памучно јаже, полиестерско јаже рамно или прилагодено)
4.Риста за обележување на ознаки (заптивка на ознаката): Пластика, метал (или прилагодено)
5.Елети итн.
Конкурентна предност:

Wondering why mooncake packaging box is the best option for curating assorted items? There are many reasons. It has the plastic divider to keep your items safe and secure. It is made of chipboard to get you the best quality packaging box. Design is worth every penny you spend on this packaging box. Easy to carry and assemble together for making the perfect present option for your loved ones. You can even customize its size to ensure it fits inside all the items you choose. Moreover, we make the fastest possible delivery ensuring all the criteria meet.