EN
сите категории
EN

Дома>Производи>Кутии со капаци со шарки

  • https://www.bampack.com/upload/product/1571127816456557.jpg
  • https://www.bampack.com/upload/product/1571127816953041.jpg
  • https://www.bampack.com/upload/product/1571127816564095.jpg
  • https://www.bampack.com/upload/product/1571127816493940.jpg

Кутија за хартија со бел шарки со тешки изглед

Број на моделот: GB201802-0012
Минимална Подреди Кол: 1000pcs
Пакување Детали за: Секоја кутија спакувана во индивидуална PP торба
Водечко време: 15 дена по потврда за плаќање
Начин на плаќање: T / T 30% Депозит, 70% пропис за баланс Б / Л
Набавка Способност: Дневен капацитет е: 20,000pcs / ден
Контактирајте не

  • ВОВЕД НА ПРОИЗВОДОТ
Брза детали:

Исклучена хартија од иверица
Кутија за пакување од хартија
Едноставен дизајн бела кутија

Материјал: Иверка за дебелина 2.00mm завиткан C1S уметничка табла

големина: прилагодени

Декор завршна обработка: CMYK печатење во боја Печатење со лого

УВ точка / сјајна ламиниране

MOQ: 1000pcs

Водечко време: 15 дена по потврда за плаќање

Опис:

Дали сте замислиле како би изгледало подарокот во кутија со бела шарка од хартија? Willе изгледа ништо повеќе од прекрасно е тоа што е завиткано во оваа кутија за пакување со хартија. Оваа едноставна дизајн бела кутија ви овозможува да ја украсите онака како што сакате. Можете да користите панделки или сјајни или други украсни предмети за да изгледате ваше или да го оставите така како што е. И во двата случаи, ќе изгледа убаво и елегантно. Кутијата за хартија е издржлива. Може да поставите рамки, часовници и многу други подароци што ви се допаѓаат. На прекрасната сегашност му е потребна убава кутија и можете да го направите тоа можно со избирање на оваа трендовски кутија за хартија.

Или станува збор за романтична вечера или роденден, можете да ја користите оваа бела хартиена кутија со шарки за да ја направите вашата сегашност посебна. Нека вашиот стил биде изјава за другите. Едноставна, но сепак стилска кутија. Поставете ја сегашноста внатре и затворете го капакот без да има дополнителни напори.

Апликации:

-Конд-кутија
-Последна кутија
-Косметичка кутија за поставување подароци
-Воја стаклена кутија
-Дифузер кутија
Кутија за пакување со кригла
-На крај крај Барате кутија за свеќи
-Програма за засолниште
-УВ кутија за декорации

спецификации:
Кутија Основна и структура на капакот
Материјал (избор на хартија) Крафт хартија, фенси хартија, обложена хартија, црна хартија, уметничка хартија, картон, уметничка хартија, восок обложена хартија, обложена хартија, брановидни картони
Печатење Офсет печатење, печатење на екран, дигитално печатење, печатење свила, печатење во боја CMYK, печатење во боја на Пантон
Двете страни / Еднострано печатење (или прилагодено)
Декор завршна обработка Сјајно / Метано ламинирање, UV-облога, Сребрена / златна фолија (топла печат), Впечаток / Дебо, лакирање, (Или прилагодено)
додатоци Вметнувач за заглавување 1 (вметнувач за летање (ЕВА, блистер, картон или прилагодено))
2.Велвет, сатен или друга ткаенина наредени, стакло (или прилагодено)
3.Ropes (најлон јаже, памучно јаже, рамно памучно јаже, полиестерско јаже рамно или прилагодено)
4.Риста за обележување на ознаки (заптивка на ознаката): Пластика, метал (или прилагодено)
5.Елети итн.
Конкурентна предност:

Дали барате бела хартиена кутија за шарки за да го завиткате скапоцениот подарок во стил, оваа кутија за пакување со хартија е сè што ви треба. Едноставен дизајн, но трендовски изглед може да ја натера секоја глава да се сврти без нотка на сомнеж. Можете да дозволите вашата имагинација да работи како што сакате за украсување на кутијата со вашите омилени украсни додатоци. Свиткан капак и исечена основа изгледа неверојатно кога се отвораат. Може да ја прилагодите и кутијата. Нашиот тим секогаш ќе биде подготвен да го понесе вашето барање и да го направи тоа како што сакате и кога ви треба.

Контакт