EN
сите категории
EN

Дома>производи>Кутија за хартија од крафт

  • https://www.bampack.com/upload/product/1571124354116651.jpg
  • https://www.bampack.com/upload/product/1571124354934251.jpg
  • https://www.bampack.com/upload/product/1571124354225747.jpg
  • https://www.bampack.com/upload/product/1571124355909081.jpg

Едноставна кутија за пакување на свеќи

Број на моделот: KB201807-003
Минимална Подреди Кол: 1000pcs
Пакување Детали за: Секоја кутија спакувана во индивидуална PP торба
Водечко време: 15 дена по потврда за плаќање
Начин на плаќање: T / T 30% Депозит, 70% пропис за баланс Б / Л
Набавка Способност: Дневен капацитет е: 20,000pcs / ден
Контактирајте не

  • ВОВЕД НА ПРОИЗВОДОТ
Брза детали:

Едноставна кутија за пакување на свеќи
Свеќа кутија со декор
Кутија за пакување на дифузор

Материјал: CCWB глина обложена бела назад хартија
Крафт хартија

големина: прилагодени

Декор завршна обработка: Печатење со боја CMYK за печатење со логото
Matte Lamination

MOQ: 5000pcs

Водечко време: 15 дена по потврда за плаќање

Опис:

Want to lock the surprise inside? Present the beautiful candles wrapped inside this simple candle packaging box. A beautiful way to say that you care. The aromatic candles inside the candle box with décor would easily let you express your emotions to the one you love. This diffuser packing box is designed to enhance the worth of your presents and add some more of love and compassion. The packaging box is created with taking care of all the details and is very durable. You get the best deal for the money you pay. A trendy packaging box with the best quality packaging material just an order away.

This simple candle packaging box can be customized as well. Let us know what size and specification you want and our team will make sure you receive it on time with every detail included during modification of the box. You can further decorate it with ribbons or other decorative accessories.

Апликации:

This customized size box not only for Scented Candle
но исто така совршен за:

-Коколада, макарун, колаче
-Цветен, резервиран цвет
-Медицина, лична нега, здравствена заштита,
-Косметички, парфеми
-Стаклено шише,
-Автоматски делови, албум,
-Теа,
-Сеп, лак за нокти,
-Средство за чистење на лицето, маска за лице, шминка, ампули,
-Дифузер, свеќа, стаклена свеќа,
-Пендил, Пен,
-платка торта, пица, торта,
-Сокај,
-Поставка за коса,
-Крежаница, види,
-Храна за кучиња,

Изберете различна вметнете, може да користите како различна намена.

спецификации:
Кутија Структура на тубуларна кутија
Материјал (избор на хартија) Крафт хартија, фенси хартија, обложена хартија, црна хартија, уметничка хартија, картон, уметничка хартија, восок обложена хартија, обложена хартија, брановидни картони
Печатење Офсет печатење, печатење на екран, дигитално печатење, печатење свила, печатење во боја CMYK, печатење во боја на Пантон
Двете страни / Еднострано печатење (или прилагодено)
Декор завршна обработка Сјајно / Метано ламинирање, UV-облога, Сребрена / златна фолија (топла печат), Впечаток / Дебо, лакирање, (Или прилагодено)
додатоци Вметнувач за заглавување 1 (вметнувач за летање (ЕВА, блистер, картон или прилагодено))
2.Велвет, сатен или друга ткаенина наредени, стакло (или прилагодено)
3.Ropes (најлон јаже, памучно јаже, рамно памучно јаже, полиестерско јаже рамно или прилагодено)
4.Риста за обележување на ознаки (заптивка на ознаката): Пластика, метал (или прилагодено)
5.Елети итн.
Конкурентна предност:

Isn’t your candles seem bare without a simple candle packaging box? You must also feel the difference after curating your candles inside this beautiful packaging box. A simple design with every corner made with caution, you get the best deal when purchasing this attractive diffuser packaging box. The sturdy design and a heavy look are all because of the high quality materials used to create this box. You can also use this packaging box for other surprises too. Easy to place the present. The box can also be customized on your request.