EN
сите категории
EN

Дома>производи>Лизгачки кутии

  • https://www.bampack.com/upload/product/1571125408951885.jpg
  • https://www.bampack.com/upload/product/1571125409377112.jpg
  • https://www.bampack.com/upload/product/1571125409742474.jpg
  • https://www.bampack.com/upload/product/1571125410192759.jpg

Лизгачка кутија со рачка со лента

Број на моделот: FB201802-0022
Минимална Подреди Кол: 1000pcs
Пакување Детали за: Секоја кутија спакувана во индивидуална PP торба
Водечко време: 15 дена по потврда за плаќање
Начин на плаќање: T / T 30% Депозит, 70% пропис за баланс Б / Л
Набавка Способност: Дневен капацитет е: 20,000pcs / ден
Контактирајте не

  • ВОВЕД НА ПРОИЗВОДОТ
Брза детали:

Customized Printed Sliding Box
Sliding Box with Ribbon Handle
Sliding Box with paper tray

Материјал: Иверка за дебелина 2.00mm завиткан C1S уметничка табла

големина: прилагодени

Декор завршна обработка:Печатење со лого

MOQ: 1000pcs

Водечко време: 15 дена по потврда за плаќање

Опис:

If you are up for a little surprise present for someone you love, make sure you do it with perfection. Wrap your present inside the customized printed sliding box and let it bloom with love and compassion. The purple colour with printed back has an amazing effect on the looks of the entire box. Apart from looking just awesome, the sliding box with ribbon handle is easy to use and handle. The ribbon handle makes it easy to open the box and adds to its beauty as well. This sliding box with paper tray helps keep your present safe and secure. You can count on this box for keeping the gift safe inside.

The box can be customized by just allowing us to do what you need. Request for the change and our team will be on it. Best for all occasions. Just pick an excuse to surprise someone with this beautiful packaging box holding your present with caution.

Апликации:

Оваа лизгачка кутија за пакување со тежок изглед може да се користи како идеална кутија за подароци за сет за закуски. Може да се користат и како чување на употреба, кутија за подароци, кутија за испраќање, Стандардни кутии за керамички чаши за кафе, боксови за Божиќни украси, кутии со мали десктоп-награди, кутии за кристали и есенцијални масла, миризливи свеќи, кутии со дифузери, кутии за фамилии за венчавки, лакови за венчавки, лакови кутии, лосиони и парфеми за парфеми

спецификации:
Кутија Структура на лизгачки кутија
Материјал (избор на хартија) Крафт хартија, фенси хартија, обложена хартија, црна хартија, уметничка хартија, картон, уметничка хартија, восок обложена хартија, обложена хартија, брановидни картони
Печатење Офсет печатење, печатење на екран, дигитално печатење, печатење свила, печатење во боја CMYK, печатење во боја на Пантон
Двете страни / Еднострано печатење (или прилагодено)
Декор завршна обработка Сјајно / Метано ламинирање, UV-облога, Сребрена / златна фолија (топла печат), Впечаток / Дебо, лакирање, (Или прилагодено)
додатоци Вметнувач за заглавување 1 (вметнувач за летање (ЕВА, блистер, картон или прилагодено))
2.Велвет, сатен или друга ткаенина наредени, стакло (или прилагодено)
3.Ropes (најлон јаже, памучно јаже, рамно памучно јаже, полиестерско јаже рамно или прилагодено)
4.Риста за обележување на ознаки (заптивка на ознаката): Пластика, метал (или прилагодено)
5.Елети итн.
Конкурентна предност:

Are you hungry for finding something special to impress someone? If yes, forget about the usual gift that you buy and concentrate on this amazing customized printed sliding box. Your present will look special if wrapped inside this sliding box with ribbon handle. You can place any present inside even those with fragile bottle packaging. The paper tray inside this packaging box helps keep the items secured. Moreover, you can ask for customization of the logo and size specifications. Our team will ensure that you receive it on time. Give a fresh look to your presents and wrap them inside this beautiful box.