EN
сите категории
EN

Дома>Производи>Кутија за преклопување со магентик

  • https://www.bampack.com/upload/product/1571126930379909.jpg
  • https://www.bampack.com/upload/product/1571126931307557.jpg
  • https://www.bampack.com/upload/product/1571126931748650.jpg
  • https://www.bampack.com/upload/product/1571126932351135.jpg

Вода во форма на вода чоколадна кутија

Број на моделот:FDB201802-024
Минимална Подреди Кол:1000pcs
Пакување Детали за:Секоја кутија спакувана во индивидуална PP торба
Водечко време:15 дена по потврда за плаќање
Начин на плаќање:T / T 30% Депозит, 70% пропис за баланс Б / Л
Набавка Способност:Дневен капацитет е: 20,000pcs / ден
Контактирајте не

  • ВОВЕД НА ПРОИЗВОДОТ
Брза детали:

кутија за пакување со вообичаена форма
кутија за бонбони во форма на срце
кутија со различна форма

Материјал: Иверка за дебелина 2.00mm завиткан C1S уметничка табла

големина: прилагодени

Декор завршна обработка: Додаток за печатење во боја CMYK

MOQ: 1000pcs

Водечко време: 15 дена по потврда за плаќање

Опис:

Сакате да импресионирате некој специјален со бонбони? Зошто да отидете на стариот пат кога ќе можете да ги поставите во оваа кутија за пакување со вообичаена форма. Кутија за бонбони во форма на срце е убава и изгледа надвор од овој свет. Тоа ќе додаде задоволство на сладоста во вашата кутија. Кутија со различна форма ви овозможува да ги изразите своите чувства. Натопена во смирувачка боја со контрастна лента што ја опкружува кутијата, го прават секое привлечно око. Небесниот дизајн и совршената комбинација на бои се она што треба да го барате додека го направите некој да се чувствува посебен.

Оваа кутија за пакување со прилагодена форма има сè што ви треба за вашата романтична вечера или вечер за предлогот. Направете ја секоја желба со тоа што ќе му кажете на вашиот придружник да знае дека се грижите за нив. Споделете ја вашата loveубов и сочувство завиткајќи ја во оваа елегантна кутија и уживајте во сладоста. Нека ова поле е твоите изрази кои се секогаш посилни од зборовите.

Апликации:

- Подарок во собата за подароци

- Cкутија со чоколади

- Cкутија за подароци на Енди

- Sweet кутија за подароци

- Кутија за парфеми за подароци

- Кутија за козметички подароци

- Кутија за стакло од вино

- Кутија за облека

- Кутија со ѓердан

- Кутијата за накит

спецификации:
КутијаОсновна и структура на капакот
Материјал (избор на хартија)Крафт хартија, фенси хартија, обложена хартија, црна хартија, уметничка хартија, картон, уметничка хартија, восок обложена хартија, обложена хартија, брановидни картони
ПечатењеОфсет печатење, печатење на екран, дигитално печатење, печатење свила, печатење во боја CMYK, печатење во боја на Пантон
Двете страни / Еднострано печатење (или прилагодено)
Декор завршна обработкаСјајно / Метано ламинирање, UV-облога, Сребрена / златна фолија (топла печат), Впечаток / Дебо, лакирање, (Или прилагодено)
додатоциВметнувач за заглавување 1 (вметнувач за летање (ЕВА, блистер, картон или прилагодено))
2.Велвет, сатен или друга ткаенина наредени, стакло (или прилагодено)
3.Ropes (најлон јаже, памучно јаже, рамно памучно јаже, полиестерско јаже рамно или прилагодено)
4.Риста за обележување на ознаки (заптивка на ознаката): Пластика, метал (или прилагодено)
5.Елети итн.
Конкурентна предност:

Дали некогаш сте се снашле да ги најдете најдобрите кутии со бонбони за да ја завиткате вашата insideубов внатре? Оваа кутија за пакување со вообичаен облик ќе ја пушти вашата збунетост. Можете да ги лекувате најдобрите деликатеси во оваа кутија за бонбони за да го направите и оној што го сакате. Изразувајте ги чувствата со најдобрата сегашност. Направено од иверица, оваа кутија изгледа тешка и со висок квалитет. Може да побарате и прилагодено поле, по ваш избор. Ние ќе го испорачаме истото право на време осигурувајќи се дека имате најубаво искуство речиси зад аголот.

Контакт